در نسل‌ آتی دوربین مداربسته ارزانهای ب‌ام‌و , می توانید پشت امر بخوابید و به مقصد برسید!

باورش کمی عجیب بود ; این که دوربین مداربسته ارزانیی بتواند بدون دخالت راننده بوستان شود , تکان کند و با دیدن سختی ها , ترمز نماید و تغییر‌و تحول جهت دهد . شنیدن این جملات بیشتر درخورد توصیف فضای تخیلی یک فیلم مهیج از طرف دوستمان بود تا حقیقت , البته اخیرا خبری پخش شده که یک کمپانی دوربین مداربسته ارزانساز داعیه می‌نماید که محصول ها آینده‌اش , جدای قابلیت‌های روایت شده میتواند بطور هوشمند سوق‌دهی شود و راننده میتواند در طول مسیر بخوابد .

واقعیت این است که چندین سالی می‌شود که بسیاری از دوربین دوربین مداربسته داهوا وسیع و توانمند دنیا در کارایی این میباشند که به این مرحله از فناوری و مهندسی دست پیدا نمایند که اما پیروز هم بوده‌اند . به‌طور مثال شرکت ب‌ام‌و روی پروژه‌ای عمل می نماید تا راننده بدون نیاز به دخالت در سوق دهی دوربین مداربسته ارزان , بتواند پشت دستور بخوابد . ب‌ام‌و از این فناوری به عنوان iNext یاد کرده و به نظر می رسد در همت آوردن این فناوری در نسل‌های آینده محصولات خود است .

قرار نیست که‌این نسل از دوربین مداربسته ارزان ها ب‌ام‌و همانند برخی از پروتوتایپ‌هایی که دستور و پدال نداشتند , حسعجیب غریبی را به سرنشینان خود منتقل نماید . این دوربین مداربسته ارزانها همانند اتومبیل‌های امروزی میباشند و راننده بایستی برای رانندگی گواهینامه داشته باشد ولی در شرایطی خاص می‌تواند ساماندهی دوربین مداربسته ارزان را در مرحله ۳ و۴ رانندگی خودران قرار دهد و کوچک‌ترین دخالتی در هدایت آن نداشته باشد .

اکثری از دوربین مداربسته ارزانهای پیشرفته مدرن در سطح ۲ رانندگی خودران قرار دارند . در این مرحله , هوشیاری و در دست گرفتن لحظه‌ای دوربین مداربسته ارزان توسط راننده تحمیلی است تا در فیس پیدایش یک اتفاق , راننده بتواند سوق‌دهی دوربین مداربسته ارزان را خود در دست بگیرد .

اتومبیل‌های خودران سطح ۳ به اندازه‌ای هوشمند میباشند که راننده میتواند برای دوران وقتی طولانی سوق‌دهی اتومبیل را به دوربین مداربسته ارزان هوشمند بسپرد و خویش را با کارهایی مانند خواندن کتاب‌ها , نشانی اینترنتی , پیام و صحبت‌ با سرنشینان , مشغول کند . با این وجود , راننده بایستی مدام هوشیار باشد تا در حالت اورژانسی و خطرناک که یک‌سری ثانیه گذشته توسط دوربین مداربسته ارزان اعلام می‌شود , سوق دهی دوربین مداربسته ارزان را به دست بگیرد .

اتومبیل‌های خودران مرحله ۴ همانند مرحله ۳ , به راننده اجازه می دهند که با خیالی آسوده , چشم از جاده بردارد . با این تفاوت که در تراز ۴ , راننده زمانه بیشتری داراست تا با اعلام حالت خطرناک وارد عمل شود و اتومبیل را در دست گرفتن کند . در‌صورتی‌که راننده نتواند برخورد موءثر و به‌موقعی را از خود نشان دهد , دوربین مداربسته ارزان می تواند به‌صورت هوشمند و ایمن در سمت لبه جاده هدایت شود .

اتومبیل‌های خودران تراز ۵ , ایده‌آل ترین دوربین مداربسته ارزانهای هوشمند هستند . برای سوق‌دهی و در دست گرفتن این دوربین مداربسته ارزانها دیگر نیازی به راننده نمی‌باشد . ب‌ام‌و گمان می برد که تا پیشین سال ۲۰۳۰ می تواند به‌این سطح از فناوری دست پیدا نماید . احتمال دارد با دستیابی به این فناوری بی‌نظیر , دنیای حمل و نقل را متحول نماید . البته پیش از عرضه این دوربین مداربسته ارزانهای به طور انبوه , مطلقا شاهد آزمایش و بررسی آن‌ها در مناطقی خاص خوا هیم بود .

ب‌ام‌و داعیه می‌نماید که فناوری iNext در دوربین مداربسته ارزانات آینده این شرکت باعث می گردد تا دوربین مداربسته ارزان در شرایط معمولی و ترافیک در مرحله ۳ قرار بگیرد . در جاده‌های برون شهری , این دوربین مداربسته ارزان در وضعیت اتومبیل‌های خودران مرحله ۴ تهیه میگردد ; در همین مرحله دوربین مداربسته ارزان رانندگی خودران است که ب‌ام‌و داعیه می‌کند , راننده می تواند پشت فرمان بخوابید .

نظر شما راجع‌به اتومبیل‌های خودران و دوربین مداربسته ارزان رانندگی خودکار چیست؟ آیا رانندگی با این اتومبیل‌ها , لذت بیشتری داراست یا در دست گرفتن در دست گرفتن دوربین مداربسته ارزان به وسیله راننده؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *