پنج گنجینه ی میلیون دلاری کیف لپ تاپهای کلاسیک

حتی نمونه‌های وخیم و زنگ‌زده‌ی مدل‌های خاص , می‌توانند ثروتی رؤیایی قسمت صاحبان خود نمایند . درین مطلب به ۵ گنجینه‌ی نو کشف‌شده از باارزش‌ترین کیف لپ تاپهای کلاسیک جهان می پردازیم .
به گزارش کارپرس , مثلی قدیمی در اروپا می گوید : «هر چیز که به انبار فرستاده شود , همان‌جا می‌ماند» . ما ایرانی‌ها نیز عادت داریم بعضا وسایل را به‌جای فروختن یا به دور انداختن , جایی انبار کنیم تا شاید روزی به دردمان بخورد و ولی معمولا فراموش میکنیم درین انباری‌ها چه گذاشته‌ایم . حال فکر کنید کیف لپ تاپهایی کهن که امروزه قیمت کلکسیونی بالایی دارا هستند , پس از سالیان از انبارهای مخروبه و خاک‌گرفته پیدا شوند و علاقه‌مندان متعددی به‌سوی خویش جلب کنند .

در ادامه با ۵ انبار باارزش که ظرف ده سال گذشته کشف شده‌اند , آشنا می‌شویم و در پایان مطلب تصاویری از نمونه‌های دارای اهمیت کیف لپ تاپهایی که اشاره می گردد , به ترتیب قرار داده‌ایم تا شما با آنان آشنا گردید .

۱ – دوج چارجر دیتونا
سال‌ها پیش , یکی از مهمترین مسیرهای کیف لپ تاپ‌رانی جهان , پیست دیتونا در ایالات متحده بود و به همین علت کیف لپ تاپسازان متعددی , تولیدات اسپرت و پرقدرت خویش را با پسوند دیتونا عرضه می‌کردند که نشانه‌ی تفاوت آن ها با مدل‌های استاندارد باشد . دوج چارجر یک کدام از جذاب‌ترین کیف لپ تاپهای عضلانی تاریخ ایالات متحده به حساب می آید و نسخه‌ی چارجر دیتونای ۱۹۶۹ , با ظاهر عجیبش هنوز نیز چشم‌ها را خیره میکند . این کیف لپ تاپ زیر نام پلیموث ( دیگر زیرمجموعه‌ی دوج ) نیز ساخته شد که جمعا ۵۶۰۰ دستگاه را مشتمل بر می‌شود .

۱doj

هر چند دوج چارجر دیتونا بها کلکسیونی تعدادی صد هزار دلاری ندارد , اما پیدا کردنش زیر خروارها علوفه در یک مزرعه نزدیک گلین‌وود آلابامای آمریکا اتفاقی نایاب بود . از آن‌جا که این مدل در حالت دوچندان بدی قرار داشت , در حراجی نیز اکثر از ۹۰ هزار دلار فروخته نشد , در‌حالی‌که نمونه‌های سالم چارجر دیتونا معمولا ۱۵۰ تا ۱۸۰ هزار دلار قیمت دارند .

۲ – فراری دیتونا

قرار نمی باشد , کیف لپ تاپهای خاک‌گرفته‌ی سابق از انبارهای فراموش‌شده پیدا شوند , احتمال دارد در یک پارکینگ عمومی جا خوش نمایند و سال‌ها آیتم بی‌توجهی واقع شوند . این مورد یک فراری دیتونا دسته ۱۹۷۱ است .


زمانی شما تاجری بین‌المللی باشید و درآمد متعددی هم در اختیارتان باشد , هرازگاهی کیف لپ تاپی جدیدی می‌خرید و ممکن است وقت کافی برای فروختن پیشین هم به دست نیاورید . فراری دیتونا GTB/4 365 یکی از جذاب‌ترین کیف لپ تاپهای اولِ دهه‌ی ۷۰ میلادی بود که بوسیله یک تاجر کانادایی به قیمت ۱۸ هزار دلار خریداری شد . او با فراری چشم‌نوازش دور اروپا را درنوردید و بعد از آن آن را با کشتی به تورنتو در کانادا آورد . در مجموع ۱۸ سال , گاه و بی‌گاه از این فراری به کار گیری میشد تا اینکه از حدود سال ۱۹۸۹ در پارکینگ گرانقدر یک آسمان‌خراش خاموش و کاوری روی آن کشیده شد . صاحب آن به دفتر کار جدیدش در آسیا نقل مکان کرد و فراری دوست‌داشتنی از خاطره رفت .

۲frari

آخر و عاقبت در سال ۲۰۱۴ حراجی معروف RM , فراری نو یافت شده را که بیش از ۹۰ هزار کیلومتر فعالیت کرده بود , به بها ۷۷۰ هزار دلار به فروش رساند &# کیف لپ تاپ چرم ;

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *